تبلیغات

You will be redirected to the script in

seconds

منتظران ظهور صاحب الزمانمطالب كوتاه و جالب در مورد امام زمان (عج) {قسمت4}

من تصمیم دارم در این قسمت مطالب جالب و كوتاهی رو در مورد امام زمان(عج) قرار بدم  {قسمت4}.......


ادامه متن در ادامه مطلب


13- اسامى مقدّس حضرت مهدى(علیه السلام) در کتب مذهبى اهل ادیان

۱ ـ «صاحب» در صحف ابراهیم(علیه السلام)

۲ ـ «قائم» در زبور سیزدهم

۳ ـ «قیدمو» در تورات به لغت ترکوم

۴ ـ «ماشیع» (مهدى بزرگ) در تورات عبرانى

۵ ـ «مهمید آخر» در انجیل

۶ ـ «سروش ایزد» در زمزم زرتشت

۷ ـ «بهرام» در ابستاق زند و پازند

۸ ـ «بنده یزدان» هم در زند و پازند

۹ ـ «لند بطاوا» در هزار نامه هندیان

۱۰ ـ «شماخیل» در ارماطس

۱۱ ـ «خوراند» در جاویدان

۱۲ ـ «خجسته» (احمد) در کندرال فرنگیان

۱۳ ـ «خسرو» در کتاب مجوس

۱۴ ـ «میزان الحق» در کتاب اثرى پیغمبر

۱۵ ـ «پرویز» در کتاب برزین آذر فارسیان

۱۶ ـ «فردوس اکبر» در کتاب قبروس رومیان

۱۷ ـ «کلمةُ الحقّ» در صحیفه آسمانى

۱۸ ـ «لِسانِ صدق» هم در صحیفه آسمانى

۱۹ ـ «صمصام الاکبر» در کتاب کندرال

۲۰ ـ «بقیة اللّه» در کتاب دوهر

۲۱ ـ «قاطع» در کتاب قنطره

۲۲ ـ «منصور» در کتاب دید براهمه

۲۳ ـ «ایستاده» (قائم) در کتاب شاکمونى

۲۴ ـ «ویشنو» در کتاب ریگ ودا

۲۵ ـ «فرخنده» (محمّد) در کتاب وشن جوک

۲۶ ـ «راهنما» (هادى و مهدى) در کتاب پاتیکل

۲۷ ـ «پسر انسان» در عهد جدید (اناجیل و ملحقات آن)

۲۸ ـ «سوشیانس» در کتاب زند و هومو من یسن، از کتب زردتشیان

۲۹ ـ در کتاب «شابوهرگان» کتاب مقدس «مانویه» ترجمه «مولر» نام «خود شهر ایزد» آمده که باید در آخر الزمان ظهور کند، و عدالت را در جهان آشکار سازد

۳۰ ـ «فیروز» (منصور) در کتاب شعیاى پیامب

14- کوتاه گفته های آیت الله بهجت در باره امام زمان

*ما در دریای زندگی در معرض غرق شدن هستیم؛ دستگیری ولیّ خدا لازم است تا سالم به مقصد برسیم. باید به ولیّ عصر (عج) استغاثه کنیم که مسیر را روشن سازد و ما را تا مقصد، همراه خود ببرد.
* دعای تعجیل فَرج، دوای دردهای ما است.
* با وجود اعتقاد داشتن به رئیسی که عینُ الله الناظره است، آیا می توانیم از نظر الهی فرار کنیم و یا خود را پنهان کنیم؛ و هر کاری را که خواستیم، انجام دهیم؟! چه پاسخی خواهیم داد؟!
* علایمی حتمیّه و غیر حتمیّه برای ظهور آن حضرت ذکر کرده اند. ولی اگر خبر دهند فردا ظهور می کند، هیچ استبعاد ندارد! لازمه این مطلب آن است که در بعضی علایم، بَداء صورت می گیرد و بعضی دیگر از علایم حتمی هم، مقارن با ظهور آن حضرت اتفاق می افتد.
* انتظار ظهور و فرج امام زمان (عج)، با اذیّت دوستان آن حضرت، سازگار نیست!
* مهمتر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی (عج)، دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار حضرت تا ظهور او می باشد.
* افسوس که همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند، و نمی دانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آنها دارد که برای تعجیل فَرَج او دعا کنند!
* قلبها از ایمان و نور معرفت خشکیده است. قلب آباد به ایمان و یاد خدا پیدا کنید، تا برای شما امضا کنیم که امام زمان (عج) آن جا هست!
* اشخاصی را می خواهند که تنها برای آن حضرت باشند. کسانی منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود!
* چه قدر بگوییم که حضرت صاحب (عج) در دل هر شیعه ای یک مسجد دارد!
* هر کس که برای حاجتی به مکان مقدّسی مانند مسجد جمکران می رود، باید که اعظم حاجت نزد آن واسطه فیض، یعنی فرجِ خود آن حضرت را از خدا بخواهد.
*حضرت غائب (عج) دارای بالاترین علوم است؛ و اسم اعظم بیش از همه در نزد خود آن حضرت است. با این همه، به هر کس که در خواب یا بیداری به حضورش مشرّف شده، فرموده است: برای من دعا کنید!
* راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عج)؛ نه دعای همیشگی و لقلقه زبان... بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه

15- غیب شدن مادر مهدی موعود در بدو تولد ایشان

حكیمه خاتون عمه امام حسن عسكری(ع) می گوید: در شب نیمه شعبان بود كه برادرزاده ام امام حسن(ع) مرا دعوت كرد تا افطار در خانه ایشان بروم من هم افطار به خانه امام رفتم و بعد از صرف افطار برادرزاده ام گفت: عمه جان امشب اینجا بمان چرا كه امشب خداوند جهان را به نور وجود حجت خویش، نور باران خواهد ساخت.

تا سحر در كنار نرگس خاتون ماندم و دمدمهای صبح بود كه نرجس بعد از پایان بردن نماز به خود می پیچید امام عسكری(ع) از اتاق خویش بیرون آمد و به من فرمود: عمه جان برایش سوره مباركه قدر را تلاوت كن.

من یك چیز عجیبی در آن سحرگاه دیدم و آن این بود كه هنوز بچه ای كه به دنیا نیامده بود همراه من به تلاوت قرآن پرداخت و سوره مباركه در را با من تا آخرین واژه تلاوت كرد. از شنیدن نوای دل انگیز قرآن او هراسان شدم كه امام حسن عسكری(ع) مرا صدا كرد و فرمود:«عمه جان! آیا از قدرت الهی شگفت زده شده ای؟ اوست كه ما را در خردسالی به بیان دانش و حكمت توانا ساخت و به سخن در آورد و در بزرگسالی روی زمین حجت خویش قررار می دهد چه جای شگفتی است؟!»

هنوز سخن امام به پایان نرسیده بود كه «نرجس» از نظرم ناپدید گردید و گویی حجابی میان من و او فرو افكنده شد و ما را از هم جدا ساخت در روایت دیگری آمده است كه :سپس لحظاتی چند حالت وصف ناپذیری برایم پیش آمد به گونه ای كه گویی دستگاه دریافت وجودم از كار افتاده است و نمی دانستم در اطرافم چه می گذرد به خود آمدم و فریاد زنان و به سرعت به طرف اتاق امام دویدم اما پیش از آنچه چیزی بگویم فرمود:« عمه جان بازگرد كه او را در همان جا خواهی یافت كه از برابر دیدگانت ناپدید شد.»

به اتاق نرجس بازگشتم ، دیدیم پرده ای كه ما را از هم جدا ساخته بود برطرف شده است، چشمم به آن بانوی گرامی افتاد ، دیدم چهره اش غرق در نور است به گونه ای كه دیدگانم را خیره ساخت و در همین لحظات كودك گرانمایه ای را دیدم كه در حال سجده است و خدای را ستایش می كند.

(بحار ج،52، امام المهدی، آیت الله سید محمد كاظم قزوینی ص 191)

شنبه 1389/10/18 توسط | نظرات ()

دی 1389

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

RSS 2.0
Blog Skin

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار